Preskočiť na obsah

NOVÝ ZAČIATOK SO SÉRIOU USG FLEX

Značka Zyxel na jar predstaví pre modely série USG FLEX nový spôsob správy cez cloud Nebula. Tento spôsob správy zákazníkom poskytne ochranu a jednoduchú správu požadovanú od moderných bezpečnostných zariadení, a ruku v ruke s tým postupne bude ukončený predaj starších modelov série USG. Podrobnosti o chystaných zmenách prináša Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v spoločnosti Zyxel Networks.


Nedá sa nič robiť, ale všetko dobré musí raz skončiť. Našťastie ale väčšinou platí, že keď niečo končí, niečo nové tiež začína. A presne to je možné s úplnou istotou povedať o pomaly dokončenom prechode značky Zyxel z bezpečnostných brán  série USG na nové série s označením ATP a USG FLEX.


Zariadenie USG už takmer desať rokov verne a spoľahlivo slúži desaťtisícom zákazníkov po celom svete a i v dnešných podmienkach stále zaisťujú vynikajúcu ochranu.


Spoločnosť Zyxel po celú dobu svojej existencie adaptuje a vyvíja svoje riešenia s ohľadom na technologický pokrok, potrebný nárast výkonu a meniace sa potreby zákazníkov. Zmeny výrobku avšak narážajú v priebehu modernizácie na určité limity. Skôr alebo neskôr dospejete do štádia, kedy už je lepšie začať znovu od nuly a celý výrobok kompletne prerobiť. A práve v takej situácii sme sa približne pred dvoma rokmi ocitli so sériou USG.


Zmena, ktorá prichádza postupne


Čo sa týka uvádzania nových produktov na trh platí, že zmeny by nikdy nemali byť unáhlené. Na zariadenie USG sa naďalej spoliehajú tisíce zákazníkov, pričom tí by nám určite nepoďakovali, pokiaľ by sme zo dňa na deň prestali podporovať ich produkty. Môžete si však byť istí, že k takému unáhlenému a nežiadúcemu kroku by spoločnosť Zyxel nikdy nepristúpila. Pred rokom a pol sme predstavili prvé modely novej série ATP, zatiaľčo v lete 2020 si svoju premiéru odbili prvé produkty zo série USG FLEX.


Ich uvedenie na trh pôvodnej sérii USG prirodzene ubralo na význame. Jednalo sa o postupnú zmenu, pričom teraz sme sa dostali do bodu, kedy sa séria USG blíži svojmu definitívnemu koncu. Noví nástupcovia v podobe série ATP a USG FLEX prinášajú novšie funkcionality, a hlavne nárast výkonu, ktorý vývoj sieťových technológií nutne potrebuje.  Približne v apríli 2021 prestaneme zariadenie USG dodávať do predajného reťazca, avšak už inštalované produkty USG samozrejme budeme i naďalej podporovať.


Nový začiatok


Hoci môžeme hovoriť o novom začiatku, séria USG nekončí úplne. Produkty USG FLEX totiž v mnohých ohľadoch predstavujú jej pokračovanie, ktoré na ňu nadväzuje pomerne veľkým počtom spoločných funkcionalít. Okrem odlišného vzhľadu a novších funkcií, hlavná zmena spočíva v tom, že všetky modely USG FLEX bude možné riadiť pomocou našej platformy Nebula pre správu prostredníctvom cloudu. Toto funkčne doplní obvyklú správu lokálneho managementu.


Vzhľadom k tomu, že prakticky všetci naši zákazníci a partneri prechádzajú na vzdialenú a cloudovú správu svojich sieťových a bezpečnostných produktov, je celkom logické, aby sme sa týmto smerom uberali aj my. Konieckoncov sme tu  preto, aby sme uspokojovali potreby našich zákazníkov. To je tiež jediná cesta k úspechu na trhu a k tomu, aby bezpečnostné produkty značky Zyxel aj naďalej zostali synonymom špičkového výkonu, funkčnosti, modularity a ochrany.


Riešenia, ktorým môžete dôverovať


Pokiaľ produkty USG poznáte osobne, neunikne vám, že nová séria USG FLEX im je v mnohých ohľadoch podobná. Netvrdíme, že prechod na novú sériu bude otázkou sekúnd, ale na druhú stranu sa nejedná o žiadnu drastickú zmenu. Za účelom bezproblémového prechodu platforiem ponúkame konverzné nástroje na prípadný plynulý prechod zo staršej série USG na novšie série firewallov. Medzi hlavné prednosti našich produktov patrí konzistencia a spoľahlivosť. Zákazníci dobre vedia, že sa môžu na naše riešenie spoľahnúť a že produkty značky Zyxel sú nabité najmodernejšími a najlepšími technológiami pre maximálnu ochranu ich sietí.


Ako som už uviedol, zákazníci používajúci produkty USG budú aj naďalej mať po určitú dobu k dispozícii aktualizácie a podporu, a určite sa teda nemusia báť, že by ich siete neboli kvalitne chránené a že by sa im ich investícia do produktu USG nevyplatila. Pre bližšie informácie o podpore firewallov USG navštívte naše webové stránky, kontaktujte technickú podporu alebo naše obchodné oddelenie. Pre zákazníkov, ktorí budú mať záujem o upgrade na produkty ATP alebo USG FLEX, práve prebieha akcia šrotovné, kedy ponúkame výhodný nákup nových firewallových platforiem so zľavou 20% až 25%. Bližšie informácie vám zdelí miestny obchodný partner alebo zastúpenie spoločnosti Zyxel.

článok prevzatý zo stránky – zyxel.com

Kontaktujte nás pokiaľ Vás zaujal náš článok blogu alebo potrebujete pomoc pri správe firemnej siete. Pracujte bez obmedzení, efektívne a bezpečne.